CHP MV VELİ AĞBABA’DAN BAŞKAN CÖMERTOĞLU’NA ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Arapgir'in bir turizm, kültür ve inanç merkezi olması için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri ile yeniden Arapgir Belediye Başkanlığına seçilen Haluk Cömertoğlu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini paylaştı.

Ziyarette ilk olarak konuşan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ,"Uzun bir seçim süreci yaşandı. Sahada insanlarla hayatın her şeyini konuştuk dinledik geleceğe ait bir çok şeyleri de dinlemekle birlikte yapmaya yeltendik bugünde bunun için buradayız. Burada 51 yıl sonra gelen yerel iktidarın  CHP ve Arapgir için  çok önemli olduğunu biliyorum. Bu noktada bizleri ilk günden aday yaparak açık ve net bir tavırla destek veren çok kıymetli Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba'ya çok teşekkür ediyorum. Arapgir'de 10 yıldır bu hizmeti yapıyoruz. Arapgirliler, medeniyet unsurunu ve şehir dokusunu en iyi bilen devleti devlet olarak kabul ederek istismar etmeyen bir halk yapısına sahip. Olgunlaşmış bir gelenekler manzumesi kavşak noktasında binlerce yıldır yaşamın derinleştiği korunduğu insan sevgisinden insan sevdasıyla bilen bir havza." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğramasına da değinen Cömertoğlu; "Genel başkanımıza bir cenaze merasiminde öyle veya böyle bir gerginlik vesiyle bir yumruk atıldı. Bu yumruk aslında halka, demokrasiye ve siyaset kanalında çözüm üreten herkese atılmış bir yumruktur. Dövene elsiz, sövene dilsiz gerek diyen bir felsefenin yürütücüsü olan gruba bu konuda yersiz ve haksız ithamla hakarete yeltenilmesi Türkiye adına bir kayıptır, demokrasi adına bir kayıptır. Şehit cenazesi merasimininde olayın meydana gelmesi daha da önemli bir kayıttır. Çünkü memleketleri için canlarını vermiş ve bunun karşılığında o bu demeden buluşması cenazesi merasiminin ardından bu işi yaşamış olmaları hakkeden düşünülmesi gereken tedbir alınmasını gerektiren bir konudur. Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşaması için toplumun sağduyu ile bu işi kabullenmesi için mutlaka üzerine gidilmesinin şart olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Seçim sürecinde iyi bir uyum ile iyi bir çalışma gerçekleştirildiğini kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise; "Arapgir'de Cömertoğlu'nun başkan olması sağlandı. Öncelikle oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Arapgir'de barış, huzur içerisinde kavgasız bir seçim geçirdik. Tabi burada Cömertoğlu'nun çok önemli bir rol oynadığını hep beraber görüyoruz, biliyoruz Arapgir'e hayırlı olmasını diyorum. Ayrıca seçim döneminde ne söz vermişsek onları da yerine getireceğiz. Arapgir Malatya'nın en eski, marka isimler yetiştirmiş ilçesi. Hiç bir ilçemiz Osmanlı döneminde, Cumhuriyetin ilk dönemlerinde Arapgir kadar devlet adamı yetiştirmemiştir. 7 sadrazam, 90 paşa yetiştirmiş bir memleketteyiz onun için Arapgir'in kıymetini bileceğiz. Arapgir Malatya'nın gözdesi bir merkez haline dönüşecek. Arapgir bir kültür merkezi bir ilaç merkezi Malatya'nın en eski camisi, kütüphanesi, cemevi, köprüleri, kaya mezarları burada. Arapgir Malatya'nın en çok küçükbaş hayvancılığın yapıldığı yerdir. Birçok ürünü olan reyhan ile Türkiye'nin en güzel kara üzümü olan köhnü üzümü burada yetişiyor. Kısaca Arapgir aslında bir cevher, bir hazine bu konuda üzerimize ne düşerse yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Kardeş belediye kapsamında ne söz verdiysek onu yerine getireceğiz. Geçtiğimiz dönemde Arguvan ve Hekimhan'da kardeş belediye kapsamında çok güzel işler başardık bundan sonrada Arapgir'e bu konuda  gözle görülür katkı yapacağız. Arapgir'in gelişmesi için elimizden gelen tüm imkanları kullanacağımızı Arapgirlilerin bilmesini istiyoruz. Burada oy versin vermesin herkesin belediyesi olacağız zaman zaman ön yargılar olabiliyor ama bilinsin ki; Arapgir'deki bütün köyler bizim için aynıdır. Ben tekrar hem belediye başkanımıza hemde arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Umarım birlikte güzel hizmetlere imza atarız, Arapgir'de bir turizm, kültür ve inanç merkezi olur. Bunun için de her türlü çabayı göstereceğimin bilinmesini istiyorum" diye konuştu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi