BAŞKAN CÖMERTOĞLU; HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Aziz Hemşerilerim!

31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Artık hep beraber, ilçe, il ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak çalışmalara odaklanacağız. Arapgir’de seçimin galibi, sadece şahsım ya da partim değil, bütün Arapgir, bütün Malatya, bütün Türkiye hatta bütün siyasi parti ve adaylarımızdır.

Bu arada özellikle şahsıma ve ekibime destek veren, güven duyan ve en zor şartlarda bizlere sahip çıkan Arapgirli kardeşlerime en yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız ve iyi ki ben sizin gibi asil duruşa sahip bir toplumun bir üyesiyim.

İnsanımızın yüksek feraseti, asil duruşu ve kadirşinas tavrı her türlü takdirin ötesindedir. Arapgirlilik ruhunun en zor şartlarda dahi yaşamaya devam ediyor olması bizler için mutluluk ve motivasyon kaynağıdır. Arapgir insanı bu duruşuyla, ülkemize örnek olmaya ve daha nice destanlar yazmaya devam edecektir inşallah.  

İnsanımızın bu tavrı, seçim süreci boyunca maruz kaldığımız kutuplaştırıcı üsluba, ötekileştirici dile ve şehrimizi babasının çiftliğine dönüştürmeye çalışan kibir abidelerine ve rant lobilerine en güzel cevap olmuştur. İnsanımız, dayatmalara gelmeyeceğini ve her şartta siyasal iradesine sahip çıkacağını herkese göstermiştir. 

Sevgili hemşerilerim, bilesiniz ki, bundan böyle, hayatımın amacı; yaratıcının rızası doğrultusunda bu asil insanlarımızla kader birliği yapmak, beraber çalışmak, beraber üretmek ve beraberce ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi ileriye taşımak olacaktır. Bundan böyle hiçbir ayrım yapmaksızın sevinciniz sevincim, hüznünüz hüznüm, kederiniz kederimdir.  

Arapgir, her dönem olduğu gibi bu dönem de kardeşliğin, barışın, adaletin, özgürlüğün, katılımcılığın, çoğulculuğun ve dayanışmanın merkezi olmaya devam edecektir.

Sevgili hemşerilerim, bilesiniz ki, bizler makam ve mevkilere değil, hak ve adaletin şahitleri olmaya talip olacağız. Lüks ve gösterişe değil, hayırda yarışmanın bereketine inanacağız. Birilerinin önünde baş eğmeye değil, izzete, şerefe ve haysiyete talip olacağız.

Başta da belirttiğimiz gibi seçim artık geride kaldı. Artık zaman, hangi siyasi görüş, hangi parti ya da hangi dünya görüşüne sahip olursa olsun bütün insanlarımızla helalleşme ve beraberce yeniden yola koyulma zamanıdır. Allah yardımcımız olsun ve bizi istikamet üzere kılsın. Çaba bizden başarı Allah’tandır.

Minnet ve saygıyla arz ederim… Selam, saygı, sevgi, dua…

Haluk Cömertoğlu, Arapgir Belediye Başkanı

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi