BİR YAŞLI ÇINAR DAHA KURUMAKTAN KURTULDU

Tarihi ve kültürel değerleri ön plana çıkararak turizmi canlandırmayı hedefleyen Arapgir Belediyesi, Seher Atmaca Konağı restorasyonunu tamamladı.

Arapgir Belediyesi`nin tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkararak turizme katkı sağlamayı hedeflediği projelerin başında gelen konak restorasyonu projelerinin çalışmaları devam ediyor. Türkiye’de yöresel mimari bakımından nadir örneklerden biri olan 5 katlı kargir konağın yöresel mimariye uygun olarak restorasyonu tamamlandı. Arapgir Belediyesi; ilçemiz Berenge Mahallesinde bulunan ve yüzde yüzü Dap İdaresi Başkanlığınca finanse edilerek restorasyonu gerçekleştirilen Seher Atmaca Konağını turizmin hizmetine sunmayı hedefliyor.

Konağı yerinde inceleyen Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, ilçenin turizm potansiyelinin restore edilen tarihi konaklarda olduğunu söyledi. Özellikle çarşı altı ve bölgesinde gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarının önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Başkan Cömertoğlu, bu kapsamda Seher Atmaca Konağında inşaat çalışmalarını tamamladıklarını, konağın müze olması için gerekli projelerin hazırlandığını belirterek ilçemizde kültür turizminin gelişmesi için tohumlar ekmeye, yeşeren filizleri görmeye devam ediyoruz. Bundan sonraki aşamada bu filizlerin büyüdüğünü ve meyve verdiğini de göreceğiz inşallah dedi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi