SERGE TATİL KÖYÜ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Eskişehir Tasarım Projesi kapsamında kültürel, tarihsel ve doğal güzelliklerin kesişim noktasında turizm amaçlı projeler hız kesmeden devam ediyor. İlk etapta uygulaması yapılan Serge İlham Merkezi binası kaba inşaat seviyesinde devam ediyor. Bu yapının yanı sıra Serge’de bulunan 6 adet tescilli yapının rölöve, restorasyon ve restütüsyon projeleri de hazırlanmıştır. Projeler tamamlandığında konaklama amaçlı 16 odalı,  32 yataklı otel binası ve 6 adet tescilli konak turizme kazandırılacaktır.

Proje hakkında konuşan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; 16 adet tescilli yapının ve 1 adet tescilli çınarın bulunduğu; Kayaarası, Eskişehir Vadisi ve Meydan Köprüsü’nün eşsiz manzarasının izlenebildiği, yaz-kış iklim koşullarının turizme engel olmayacağını, Türkiye’de bir örneği olmayan yerleşkeye sahip olan Serge, turizm meraklılarının ve işletmecilerin şuan bile dikkatini çekmektedir. Şu an hazırlanan Göz Mesire Alanı Projesi, Eskişehir Vadisi Tasarım Projesi, Kayaarası Kamping Projesi tamamlandığında inşallah Arapgir turizmin merkezi olacaktır.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi