KAŞKALOĞLU OTEL VE GASTRONOMİ MERKEZİ PROJESİNDE SONA GELİNDİ

Kaşkaloğlu Otel ve Gastronomi Merkezi yöresel yemeklerin tanıtılacağı 'Gastronomi Merkezi' olarak kullanılacak.

Kalkınma Bakanlığına bağlı DAP İdaresinin % 100 desteği ile Berenge Mahallemizde bulunan tarihi Kaşkaloğlu Konağı bitişiğinde 17 odalı ve 35 yataklı 70 m²’lik kahvaltı salonuna sahip otel binası, 400 m² kapalı alana sahip restoran binası, 4 adet yöresel mimariye uygun dükkân, çeşitli etkinliklerin, düğünlerin, toplantıların yapılabileceği 2000 m²’lik açık alan ve 1 adet amfinin yapımı tamamlanmıştır.

İlçemizdeki turizm potansiyelinin artmasında faydalı olacak ve konaklama yükünü alacak, yöresel mutfağın tanıtımı açısından bölgede ilk olma özelliğini taşıyacak merkezde, Arapgir yemeklerinin en iyi şekilde yapılabilmesi adına eğitimler verilecek, gastronomi alanında bilimsel toplantılara da ev sahipliği yapılacak.

Konuya ilişkin konuşan Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir'in tarihi, kültürel değerlerinin korunması, onarılması ve iyi bir fonksiyon yüklenerek sürekli hale getirilmesinin en büyük misyonları arasında yer aldığını belirtti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi