ISLAH PROJESİ KUZU KÜPESİ DAĞITIM TOPLANTISI YAPILDI

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı tarafından Arapgirli küçükbaş hayvan yetiştiricileri için “Arapgir İlçesi Islah Projesi Kuzu Küpesi Dağıtım Toplantısı” gerçekleştirildi.

Arapgir Beldiyesi Toplantı Salonunda Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen Arapgir İlçesi Islah Projesi Kuzu Küpesi Dağıtım Toplantısına Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan vekili Belediye Meclis Üyesi Ramazan Erdem, Arapgir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Taner Ordu, Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden Doç Dr. Zeki Erişir ile İlçe Tarım Müdürlüğü Yetkilileri ile çok sayıda küçükbaş hayvan yetiştiricisi katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir Belediyesi olarak yaylacıların, hayvancılıkla uğraşanların sorunlarıyla ilgilendiklerini belirterek; “il müdürlükleri, bölge müdürlükleri, bakanlıklar ile görüşülerek bu sorunların çözüm yolları, teşvik sistemleri, artırılması ve sürdürülebilirliğinin korunması ile ilgili çeşitli projelere yer yer öncülük, yer yer desteklerde bulunduk. Her zaman da bu konuların takipçisi olduk. İlçemizde gerçekleştirilen proje ile üreticilerimize dağıtılmakta olan küpelerle ilgili olarak projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üreticilerimiz tarafından yerelden genele bu projelerin desteklenmesi, kendilerinde karşılık bulması ve yine bu projelerin sürdürülebilirliği için gerçekçi ve samimi yaklaşımlarla projelere katılımların sağlanmasını diliyor ve bunu destekliyorum.” şeklinde konuştu.

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın da birliğin yaptığı bazı çalışmalardan bahsetti. Akın, çobanlık projelerinin birliğin kurulumundan itibaren hız kesmeden devam ettiğini ve bu konuda Türkiye’de bir çok projeye öncü olduğundan bahsetti. Üreticilere önemli ölçüde destekler sağlandığını söyledi.

Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğr. Görevlisi Doç. Dr. Zeki Erişir ise proje hakkında bilgi verdikten sonra üreticiler için bundan sonraki dönemlerde hayvancılık konusunda denetimlerinin artırılacağını söyledi.

Hayvan yetiştiricilerine küpeler dağıtıldıktan sonra çekilen toplu fotoğrafın ardından program sona erdi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi