UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Arapgir’de istihdama  yönelik farklı çalışmalar yürüten Arapgir Belediyesi bu defa kendi işini kurmak isteyenlere yeni bir imkân sunuyor. Bu kapsamda KOSGEB ile ortaklaşa düzenlenen eğitim programı ile yeni işyeri açacak müteşebbislere fırsat kapsısı doğuyor. Arapgir Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile dördüncüsü gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ başvuruları 11 Ocak Cuma günü başlamış olup 18 Ocak Cuma günü son bulacaktır. Başvuru sonrasında program 24 Ocak Perşembe günü Arapgir Belediyesi Toplantı Salonunda başlayacak. Daha önce işyeri olmamış şartı aranacak olan programla kendi işini kurmak isteyen ev hanımları, öğrenciler, engelliler ve girişimciler bu sayede işyeri sahibi olabilecek. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak kuracakları işletmelerin başarı imkanını artırmak hedefleniyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvurabilmeleri sağlanacak. Eğitim programını tamamlayarak mezun olan katılımcıların kendi işini kurduğu taktirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde ‘Yeni Girişimci Desteğine’ başvurabileceği belirtildi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi