İLÇEMİZDE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e "Başöğretmenlik" Unvanının verilişinin yıl dönümü ilçemizde kutlandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri ve Okul Müdürleri tarafından Hükümet Konağı Önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program burada sona erdi.
Daha sonra İlçemiz Samime Aydınlar Kültür Merkezinde düzenlenen programa, Belediye Başkanımız Sayın Haluk Cömertoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Emekli Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Milli Eğitim günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir tarafından yapıldı. Başkan Cömertoğlu yaptığı konuşmada " Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 24 Kasım 1928 yılında Başöğretmen sıfatını alması sebebiyle, 24 Kasım 1981 yılından beri her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün bizi yetiştiren, eğiten siz öğretmenlerimizi unutmadığımızı gösteren bir vefa günüdür. Öğretmenlik sınıflarla sınırlandıramayacağımız kutsal bir meslektir. Kutsal sıfatının sadece bu meslek için kullanılması da öğretmenliğin ne kadar ulvi bir meslek olduğunu göstermeye yeter... Memleketin en uzak ve karanlık köşelerine kadar yayılarak evlatlarımıza ışık olmaya çalışan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor ve her birinize yaşamınız boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum." dedi.
Program daha sonra, Şiirler okunması, Şehit Öğretmenlerimiz anısına hazırlanan slayt gösterisi, İlçemizde görev yapan Aday Öğretmenlerimizin Yemin Töreni, kısa müzik dinletisi ile devam etti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi