BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRÜ AKİF GÜLAÇTI İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Malatya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı ve beraberindeki heyet ilçemizi ziyaret etti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Akif Gülaçtı ve beraberindeki heyete eşlik ederek Kaşkaoğlu Gastronomi Mutfağı, Arapgir Belediyesi Reyhan Kurutma ve Paketleme Tesisi ve Arapgir Belediyesi Konkasör Tesisi ve Beton Santrali’nde bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; ‘’Gastronomi, yerleşikler ve bölgeyi ziyaret eden turistler arasında önemli bir bağ oluşturmasının yanı sıra somut olmayan kültürel değerlerin de aktarılmasına yardımcı olmaktadır. Gastronomi turizmi kapsamında yiyecekler, bölgeye turistlerin gelmesi için önemli bir çekim unsuru hatta başlı başına bir destinasyon tercihi olabilmektedir. Bu nedenle bölgesel kimliğin unsurlarını taşıyan yiyeceklerimizin ve içeceklerimizin coğrafi işaret alarak tescillenmesi destinasyonun gastronomi imajını güçlendirmesi açısından önemlidir. Coğrafi İşaret Tescil işlemlerinde bizlere desteklerinden dolayı Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüz Akif Gülaçtı başta olmak üzere tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi