DOĞALGAZ MEŞALE YAKMA TÖRENİ İLE ARAPGİR DOĞALGAZA KAVUŞTU

İlçemizde düzenlenen “Doğalgaz Meşale Yakma Töreni” ile Arapgir Doğalgaza kavuştu.

Arapgir’de doğalgaz için ilk kazma ilkbahar ayında düzenlenen Doğalgaz Dağıtım Altyapı Temel Atma Töreni’nde vurulmuştu.

Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. 2023 yatırım yılı kapsamında Arapgir ilçesinde 40km lik doğalgaz hatlarının geçişini tamamladı.

Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu; “İnandık, çalıştık ve başardık. Verdiğimiz çabalar sonuca ulaştı ve ilçemize doğalgazı getirdik. İlçemizde görülen hava kirliliğinin önlenerek insanlarımızın temiz ve sağlıklı bir yaşam alanına kavuşmaları noktasında doğalgazın Arapgir’e bir an önce gelmesi için üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirdik, inandık, çok çalıştık ve başardık. Arapgirimiz nihayet temiz enerjiye kavuştu. En kısa zamanda diğer mahallerimizi de doğalgaza kavuşturacağız. İlçemize hak ettiği hizmetleri getirmeye devam edeceğiz. İlçemize, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Törene, Arapgir Kaymakamı Fikri Badioğlu, Arapgir Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu, Başkan v. Basri Yılmaz, Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut, Aksa Malatya Doğalgaz İşletme Müdürü Hasan Tural, Muhtarlarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, STK Temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi