Oturum Açın
Başkan'ın Konuşması

Resimler
Arapgir Tanıtım

Arapgir Belediyesi Genel Bakış

FacebookTwitterGoogle bookmarkMyspace bookmarkJP-Bookmark

ARAPGİR  BELEDİYESİ

            Arapgir Belediyesi 1888 yılında kurulmuştur. Yöredeki en eski belediyelerden birisidir.

Arapgir Belediyesi mülkiyeti kendisine ait olan hizmet binasında faaliyetini sürdürmektedir. Kullanılmakta olan bina 1989 yılında yaptırılmıştır. Bina bodrum, zemin, 1. ve 2. kat olarak inşa edilmiştir. Bütün birimler bu binada toplanmıştır.

Belediyenin Servisleri.

1.      Yazı İşleri Müdürlüğü

2.      Mali Hizmetler  Müdürlüğü

3.      Ruhsat  ve Denetim Müdürlüğü

4.      Fen İşleri Müdürlüğü

5.      İtfaiye Amirliği,

6.      Zabıta Komiserliği,

7.      Emlak ve Tahakkuk Servisi,

8.      Makine İkmal Servisi .

 

Personel Durumu .

1 Belediye Başkanı, 9 Belediye Meclis Üyesi, 1 Yazı İşleri Müdürü, 1 Hesap Mali Hizmetler  Müdürü, 1 Ruhsat ve Denetim Müdürü , 1 Fen İşleri Müdürü, 1 İtfaiye Amiri, 1 Zabıta Komiseri 1 Şef, 1 İnşaat Teknisyeni, 1 Tahsildar, 1 VHKİ. 2 Zabıta Memuru,  1 İtfaiye Çavuşu, 2 şöför  olmak üzere 15 Memur  1 sözleşmeli İnşaat Mühendisi görev yapmaktadır.

            Kadrolu işçi statüsünde 1 şöför, 1 Oreratör, 1 yağcı 1 de Bayındırlık ustası  çalışmakta, 50 civarında da mevsimlik şöför, oparatör, işçi ve ustamız mevcuttur.

 

 

            Belediye Bütçesi.

            Belediyemizin 2010 yılı  Gelir ve Gider Bütçesi 3.500.000.00.- TL. Dir.         

Araç-Gereç Durumu.

            1 paletli kepçe, 1 ekskavatör, 2 lastik tekerlekli kepçe, 1 greyder, 1 binek oto, 3 Pick- Up niteliğinde hizmet aracı, 1 et taşıma aracı, 1 cenaze taşıma aracı, 3 itfaiye arazözü, 1 su tankeri, 3 çöp kamyonu, 1 kamyon, 4 traktör, 1 silindir mevcut olup, sayılan bu araçların hepsi faal durumdadır.  

                         

            Altyapı ve İmar Durumu.

   İlçe merkezi 21 mahalleden ibarettir. İlçenin toplam alanı 956 Km2, Belediye Hizmet alanı 480 KM2 ve mücavir alanı da 476 KM2 dir. 21 mahallemizin 20 sinde içmesuyu şebekesi mevcuttur. 1 mahallemize  de coğrafi konumu itibarı ile içme suyu götürülememekte, ancak kendisine yetecek kadar içme suyu kaynağı mevcuttur.  16 mahallemizde kanalizasyon şebekesi bulunma olup toplam şebekenin uzunluğu 15 Km. dir.  Mahallelerimizin büyük bir kısmının yolları asfalt veya betonla kaplanmış, kalanlarına ise stabilize malzeme serilmiştir. İmkanlarımız dahilinde bu yollarımızı da asfalt veya betonla kaplamayı düşünmekteyiz.  

                         

            Belediyemizde kayıtlı 2450 içmesuyu abonemiz mevcuttur. İçmesuyu şebekemizin uzunluğu 120 Km. olup, 9 adet su depomuz bulunmaktadır. Toplam konut sayısı 2500 dür. Belediye sınırları içerisindeki asfalt yol uzunluğu 15 Km, parke yol 3 km, stabilize yol da 40 Km. dir.  İlçemizde belediyemizin kontrolünde 20 mezarlık bulunmaktadır.

  

            Belediyemizin Mülkiyetindeki Gayrimenkuller.

1 Hizmet binası, 2 iş hanı, 125 dükkan, 1 sıhhi banyo, 1 otogar, 7 umumi tuvalet, 1 Pazar yeri, 1 mezbaha, 1 fırın, 1 ekmek fabrikası, 1 düğün salonu,  1 spor tesisi, 1 genel park, 3 çocuk parkı, 1 araç bakım onarım atölyesi bulunmaktadır

 
BASINDA BİZ

Akademik Çalışmalar

MİLLET HAN