İLÇEMİZDE 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlattığı günün 105. yıl dönümünde Atatürk’ü anma ve Türk Gençliğine armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı Arapgir Kapalı Spor Salonu’nda coşku ile kutlandı.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama programına İlçe Kaymakamı Fikri BADİOĞLU, Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, Cumhuriyet Savcısı Mert TAŞKIN, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan ERDEM, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ergül BAY, kurum amirleri, STK temsilcileri, vatandaşlarımız ve öğrenciler katıldı.

İlçe Kaymakamı Fikri BADİOĞLU’nun öğrencilerin bayramını kutlaması, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ergül BAY’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, oratoryo gösterisinin yapılması, şiir okunması, ilçe genelinde kompozisyon yarışmasında 1.olan eserin okunması, Arapgir Belediyesi Art Of Arapgir müzik ekibinin hazırladığı müzik dinletisinin sunulması, folklor gösterisi ve ilçe genelinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye takdimi ile program sona erdi.

Milli Mücadele’mizin 105. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi